Könyvtár

Intézményünk eltérő tantervű iskola, mely sajátos nevelési igényű, sérült diákokkal foglalkozik. Könyvtárunk 1979-ben létesült, a Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár letétjeként is működött, de 1995-től kizárólag iskolai könyvtárként funkcionál, önálló bélyegzővel rendelkezik. A könyvtár önálló helyiségben található és az iskola szerves részét képezi. A teljes foglalkoztatású könyvtáros az intézmény alkalmazottja.

A könyvtár szolgáltatási kínálata szervesen illeszkedik az iskola igényeihez, elsődleges célja az oktatás-nevelés folyamatának segítése, emellett kiemelt feladat a gyógypedagógiai szakirodalom gyűjtése, így állományunk ezen része némiképp szakkönyvtári jelleget is ölt.

Az iskolai könyvtár lehetőséget nyújt a diákok számára a kutatásra, tanulásra éppúgy, mint a szabadidő kulturált eltöltésére. Minden munkatárs és tanuló automatikusan könyvtárunk beiratkozott olvasója, számukra biztosított a kölcsönzés és a helyben olvasás is. Diákjaink minden tanév elején a könyvtárból kölcsönzik ki a tartós tankönyveket.

A könyvtárhoz tartozik egy olvasóterem is saját bejárati ajtóval. A helyiség igény esetén elkülöníthető, önálló térként is funkcionálhat. Az olvasóterem pályázati forrásból IKT eszközállománnyal lett bővítve, így informatikai olvasóteremként is funkcionál.

Szolgáltatási kínálat:

Könyvtárunk honlapjának elérhetősége: http://ligetutikonyvtar.hu/