Készségfejlesztő speciális szakiskola

A készségfejlesztő speciális szakiskola általános célkitűzései

A képzés speciális sajátosságai

9-10. évfolyam: Szakiskolai előkészítés

Ezen a két évfolyamon a tanuló bővítve az általános iskolában megszerzett műveltségi és praktikus ismereteket felkészül a gyakorlati évfolyamok tevékenységeire. Megismerkedik az intézményben elsajátítható szakmákkal.

11-12.évfolyam: Önálló életvezetésre felkészítés

Célja olyan készségek kialakítása, amelyek a mindennapi élet gyakorlati készségeinek használatával képessé teszik a tanulókat kiscsoportos lakóotthonban vagy önálló lakrész birtokában, napköziben való foglalkoztatással illetve védőmunkahelyi munkával, személyre szabott feltételekkel viszonylag önálló életet élni.

A készségfejlesztő speciális szakiskolában az OM által elfogadott szakképzési modulok alapján folyik a képzés.

A szakképzések megnevezése

A beszámolás rendje a szakmai ismeretek megszerzéséről

Gyakorlati vizsga szakmai modulonként történik. A szakmai követelmények elsajátításáról a képzési folyamat során megszerzett tudása alapján adnak számot a végzős tanulók a szakiskolai munkaközösség által összeállított vizsga és beszámoltatási tematika alapján. Szövés modul esetében a végzés évében a gyakorlati tevékenység során önállóan elkészített munkadarab minősége is beszámít az értékelésbe. A minősítést az oktató team végzi. Az értelmileg akadályozott tanuló korlátai miatt írásbeli és szóbeli elméleti vizsgát tenni nem képes, ezért csak gyakorlati vizsgát tesz.

A képzésről kiadott bizonyítvány:

Speciális szakiskolai vizsgabizonyítvány: Az intézmény nevelőtestülete által elfogadott modulok és

almodulok eredményeit tartalmazó tanúsítvány.

A képző intézmény minősíti a végzett tanuló szakmai felkészültségét.

A képzés befejeztével a minősítést a bizonyítvány jegyzet rovatába vezetjük be.

2017. oktember
39------1