Állatasszisztált terápia

Az állatterápiát, amely magában foglalja az állatasszisztált aktivitást és az állatasszisztált terápiát intézményünkben 2008/2009. tanévtől alkalmazzuk, mint kiegészítő terápiát gyermekeink komplex gyógypedagógiai fejlesztésének részeként.

Az állatasszisztált aktivitás során az állat meghúzódik a háttérben, csak a jelenléte számottevő.

Az állatasszisztált terápia pedig egy célorientált beavatkozás, amelyet az erre kiképzett állat végez.

"Vauda"- kutyaterápiás program.

A terápiás kutya segítségével olyan oldott, nyugodt légkör megteremtése biztosított, melyben komplex módon valósul meg tanulóink: mozgás- kommunikáció-, értelmi- és érzelmi fejlesztése.

A terápia lényege: a terápiás kutya segítségével utat nyitni a fogyatékos gyermekek zárt világa felé és ez által aktívabb tagjává tenni őket a szűkebb és tágabb társas környezetükben.

A terápia legfőbb eszköze és egyben motivációs bázisa maga Gino kutya, aki aktív segítő társa a gyerekeknek. A 27/2009. (12. 03.) számú SZMM rendelet alapján " Magyar Terápiás és Segítő kutyás Szövetség Egyesületénél vizsgázott terápiás kutyát alkalmazzunk.

Kutyaterápiás – felvezető szakember: Flash Péter Gusztávné

A „Vauda”- kutyaterápia egyéni – és vagy kiscsoportos, csoportos keretek között valósul meg a tanév rendjéhez igazodva.

„Kisfiam ebben az évben rendszeresen járt kutyaterápiára.  Mikulás napi bemutató foglalkozás alkalmával hihetetlen öröm ért, láttam, hogy kisfiam milyen boldog, milyen sokat mosolyog a kutyának, el se akartam hinni. Mindez azért tölt el nagy örömmel, mert kisfiam rendszerint egyedül szeret lenni, magányosan órákat tölt kártyák nézegetésével és rakosgatásával. Soha nem láttam így kisfiamat mosolyogni. Nekem/nekünk ezt hozta a Mikulás.”

(2018.- részlet egy szülői beszámolóból)

2021. június
2414151617181920